eBus

PROJEKT ELEKTROBUS

  

     

 

V České republice vzniká projekt inspirovaný knihou START-UP NATION a příběhem izraelské firmy Better Place - elektrobus s výměnnými bateriemi. Projekt by měl pomoci významnému rozšíření elektrobusů do měst jako ekologický a efektivní prostředek městké hromadné dopravy. Projekt je součástí širšího konceptu SmartGrids - SmartMobility - SmartCities.

 

Základní koncept projektu byl nastíněn v týdeníku EKONOM číslo 35/2011 - více se můžete dočíst zde : Na benzín zapomeňte

 

 

Projekt zahrnuje dlaší významné oblasti jako je vývoj nových velkokapacitních a bezpečných baterii - viz unikátní inovativní typ baterií 3D české společnosti HE3DA - více v článku z týdeníku EKONOM číslo 47/2010 : Baterie ve třetím rozměru

 

Baterie HE3DA

 

Základní myšlenkou pro plné využití obnovitelných zdrojů energie je schopnost oddělení času výroby enerigie a času její spotřeby - řešením jsou sklady energie - baterie. Převratné myšlenky jsou již zde - podívejte se na geniální řešení profesora MIT - Donald Sadoway: ZDE 

 


 

Na projektu spolupracují významné české i zahraniční společnosti a experti. O dalším vývoji projektu budeme dále informovat.

 

 

 


 

 

Základní myšlenkové ideje:                                       

   

Shai Agassi: A bold plan for mass adoption of electric cars

 

 

  


 

Největší výrobce elektrických aut v ČR ožívá

Společnost ALIGIER s.r.o. koupila od insolvenčního správce majetkovou podstatu výrobce nejstarší české autodráhy FARO. Česká autodráha bude mít v roce 2018 padesáté výročí své existence - a to už za to stojí pokusit se o její zachování a rozvoj.

Propagace elektromobility a zapojení jejich budoucích potenciálních zájemců může jít i touto cestou již od školních let.

více na Autodráhy FARO

 

 Bývalý manažer Škody zachraňuje autodráhu - E15 4.12.2013

  

FARO

 


 

ŠKODA a ABB přináší elektrobusy do českých měst

 Společnost ALIGIER s.r.o. iniciovala projekt uvedení elektrobusů do českých měst a jako ideální partnery navrhla špičkové experty v oblasti elektrických vozidel a energetické infrastruktury, společnosti ŠKODA ELECTRIC a.s. a ABB s.r.o. Obě společnosti následně slavnostně podepsaly dohodu o spolupráci na dodávce systémového řešení elektrického autobusu včetně nabíjecí infrastruktury pro město Plzeň. Přejeme tímto oběma společnostem mnoho úspěchů.

Více tisková zpráva ABB - zde

 

 


 

 

Systém elekrobusů s výměnnými bateriemi byl prezentován na prestižní mezinárodní konferenci CHYTRÁ A ZDRAVÁ MĚSTSKÁ VEŘEJNÁ DOPRAVA v Plzni ve dnech 9.-10.4.2013

zde je možno stáhnout a shlédnout jednotlivé přednášky včetně přednášky Romana Lesného na téma Battery Management - systém elektrických autobusů s výměnnými bateriemi.

 

 

 

 

 


       

  

 I. mise odborníků na oblast Energetiky,  Smart Grids a eMobility do Izraele - leden 2012

(Organizovala Česko-izraelská obchodní komora, pod záštitou CzechInvest a ve spolupráci s Obchodním oddělením Izraelského velvyslanectví v Praze a Českým velvyslanectvím v Tel Aviv)

 

Hlavní téma: Smart Grids v Energetice a eMobilitě

Součástí mise bylo i představení projetu Advance City Transport & Energy (ACTE Project) společností ALIGIER s.r.o. - elektrobusy pro města,

 následované jednáním a exkurzí ve společnosti Better Place

 

  Zpráva o misi - zde

 

přednášející:

 

 

                                               

 

 

    

 

Návštěva v centru společnosti Better Place v Tel Avivu v rámci Energetické a smart grids mise Izrael 2012

 

 Visitors center Better Place, Israel

 

Modely Renault Fluence Z.E. s výměnnými bateriemi

 

Jednání s vice presidentkou Better Place Ziva Patir

 

Jednání v Better Place

 

 Pohled na elektromobil Fluence Z.E.

 

 

 Renault Fluence Z.E.

 

 

 Zkušební jízda elektromobilem v areálu Better Place

 

Konference v sídle Ness

 

 

 

 

 

 

 

Setkání se spoluautorem knihy START-UP NATION Saulem Singerem v Cafe Masaryk v Jeruzalému

 

Diskuze s autorem knihy za účasti delegátů Energetické a eMobility mise a českého velvyslance v Izraeli

facebook

Příběh izraelského hospodářského zázraku

Kniha START-UP NATION hledá odpověď na nelehkou otázku: jak je možné, že v Izraeli - v zemi, která existuje pouhých šedesát let, má 7,1 mil. obyvatel, nedisponuje žádnými přírodními zdroji, od svého založení je nepřetržitě ve válečném stavu - vzniká mnohem větší počet nových firem než ve velkých, stabilních zemích, které žijí v míru, jako jsou Japonsko, Čína, Indie, Jižní Korea, Kanada nebo Velká Británie? (více o knize)

kniha Start-Up Nation Prohlédnout ukázku knihy Prohlédnout ukázku knihy